İki Dünya Arasında 247. Bölüm - Yorum Zamanı

İki Dünya Arasında'nın 247. Bölümünü İzlediyseniz Nasıl Buldunuz?

Mükemmel
3
38%
Beğendim
2
25%
Daha İyi Olabilirdi
1
13%
Vasattı
2
25%
Beğenmedim
0
Oy yok

Toplam oy : 8

Re: İki Dünya Arasında 247. Bölüm - Fragman Eklendi

Mesajgönderen Bakirdangul » Sal, 27 Ağu 2013 - 18:42:12

Elestirmen yazdı:
Bakirdangul yazdı:Cüneyt Arkından el alan Selim yoluna devam eder :mrgreen:
http://www.dailymotion.com/video/xvop9q ... rch_algo=2

ayyyy çok komik ya :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: meşhur göz oyma sahnesi ve bıçaklanıp ölmeyen cüneyt, selim'e taş çıkartan cüneyt, Cüneyt'in veliahtı Selim :lol: :lol:

Selim: Cabir ”ben senin kelleni ödlek bedeninden ayırmaya geldim!”
Cabir: ula ne diyorsun sen öğretmen
Selim: Aslı sen ve annene gelince “çıkın gidin burdan, döverim seni! HEPİNİZİ DÖVERİM ÜLEEAAAAN!”
Aslı: Kurşuna dizer Selimi
Sahra: Nayııır nolamaz ne bahtsızım beyim gitti
Selim:2 saniye sonra 300 metre ötede koşarak kaçan Cabirle Aslının ayak seslerini dinler ve salar oku tam topuğuna
-fuyiiittt
-ahhhhh!!!!
-bağırmayacaktın uleyyyn
-fuyiitttt ahhh :lol:
Bakirdangul
Silahtar
Silahtar

Re: İki Dünya Arasında 247. Bölüm - Yorum Zamanı

Mesajgönderen aycacik » Çrş, 28 Ağu 2013 - 09:55:35

Harika bir bölümdü. Selimin öldüğü haberini duyan ailenin acısı o kadar gerçekti ki inanın dizi olduğunu ben unuttum. Sahraya çok üzüldüm :cry: Nereye dokunsam kurutuyorum diye üzülüyordu. O duyguyu iyi anlıyorum. Sonra Selimin kalbi attı ve yine çok mutlu oldum.
Bu bölümden itibaren Suriye olayları da gündemde olacak. Çekim yapılan yer harika yapılmış. Suriye ile ülkemiz arasında olanlar malum ancak yaşananların masum halka ödetilmesi çok yanlış ve vahşet verici. Hiç bir dizinin dokunmadığı bir konuyu ele almışlar tebrikler.
:arrow: Bu Aliye ne demeli hiç bilmiyorum. Sahranın yerinde olsak biz ne yapardık aceba. Bİr büyük acının üstüne diğeri geldi. Bütün bu olanlarda en başta Şükran suçlu. Ta en başında Selime sormadan Aslıya söz vermeseydi Selimle ilgili ne Aslı delirirdi ne de bunlar olurdu. Aslı konusunda bir yerden sonra Meral suçlu tabi babası en büyük suçlu ki kızını öğle bir kadına emanet etmiş. Hala inanamıyorum :| Alinin Türkiyeye dönüp dönmeyeceğini hiç bilmiyorum. Çünkü Kadroda çok sayıda yeni öğrenci var ama karakter isimleri bana Suriyeli öğrenciler gibi geldi. Yani Selim Suriyede de kala bilir ve ya gelirken Ali gibi bir kaç öğrenci getirirler belki. İzleyip göreceğiz. Sahranın başına gelenleri Selime en iyi anlattığı 148 bölüm. Ben o bölümü kaçımıştım izleyince Sahrayı çok iyi anladım. Hatasız kul olmaz zaten. Sahra ve Selime kolay gelsin. Asıl savaş şimdi başlıyor ! Ama lütfen abartmasınlar :)
Kullanıcı avatarı
aycacik
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen eyhan » Çrş, 28 Ağu 2013 - 11:19:14

Bölümün en önemli sahnesi Şükran ile Sahra'nın sarılmasıydı. Ama Şükran Hanım akıllanmayacak gibi. Zeynep'in oyunculuğu da iyiymiş.
eyhan
Sancak Beyi
Sancak Beyi

Mesajgönderen mutlulukkk » Çrş, 28 Ağu 2013 - 11:22:18

aslıya noldu bu bölüm?hiç izlemedim de...
Kullanıcı avatarı
mutlulukkk
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen eyhan » Çrş, 28 Ağu 2013 - 11:24:17

Bir ilerleme olmadı. Emniyetteki hapishane gibi yerde hala. Ama annesi deli raporu almaya çalışacak Aslı için.
eyhan
Sancak Beyi
Sancak Beyi

Mesajgönderen cesminazz » Çrş, 28 Ağu 2013 - 20:57:42

Gerçekten güzel bir bölümdü, Şükranla Sahranın sarılma sahnesi çok güzeldi. Selim'in tekrar kalbinin attığı sahne saçmaydı bence daha farklı olabilirdi. Oksijen maskesini çıkarmışlar elektroşoka cevap vermemiş, sahranın elini tutmasıyla hayata dönüyor. Saçma geldi bana.. Selim öldü mü ölmedi mi diye heyecan yapmaya çalıştılar ama ölmeyeceğini bildiğimiz için olmadı. Daha önceden Selim'li fragmanları yayınlamasalardı ve bir iki bölüm jenerik yayınlanmasaydı daha inandırıcı olurdu, belki bu iki bölümü nefeslerimizi tutarak izlerdik..
Biz plan yaparken kaderimizi yaşarız...
Kullanıcı avatarı
cesminazz
Kethüda
Kethüda

Mesajgönderen burcu66 » Çrş, 28 Ağu 2013 - 21:09:47

Şu saçmalağa bak ya da Sahra'nın aptallığı mı demeliydim.Ali Farah'ın oğlu gözüküyomuş.İnsan oğlunu bulur bulmaz ilk iş mahkemeye gider ve oğlunun kimliğini değiştirtmez mi ya.Kimlikte annesi Farah yazıyormuş ve bunu kabul etmiş.Diyecek söz bulamıyorum.
Kullanıcı avatarı
burcu66
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Bakirdangul » Çrş, 28 Ağu 2013 - 21:21:26

burcu66 yazdı:Şu saçmalağa bak ya da Sahra'nın aptallığı mı demeliydim.Ali Farah'ın oğlu gözüküyomuş.İnsan oğlunu bulur bulmaz ilk iş mahkemeye gider ve oğlunun kimliğini değiştirtmez mi ya.Kimlikte annesi Farah yazıyormuş ve bunu kabul etmiş.Diyecek söz bulamıyorum.

Öyle demeyin Sahra çok zeki kızımızdır :lol: ve filmdeki herkes süper zekalıdır Einstein senaristimiz ve uzattıkça uzattığı son yüzyılın en anlamlı dizisi :mrgreen:
Bakirdangul
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen elifsude » Çrş, 28 Ağu 2013 - 21:51:39

Bir anne nasıl oğlunun nüfus cüzdanında anne adı olarak Farah yani başkasının ismi yazmasına razı olur.Mahkemye gidip nasıl değiştirmez.Akıl edemedi Selim'i düşünmekten galiba Sahra Hanım. :lol:
Kullanıcı avatarı
elifsude
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen aycacik » Çrş, 28 Ağu 2013 - 22:08:11

Bir mantık hatası var bence ortada. Çünkü bir annenin izni olamdan oğlu ülkeden çıkamaz. Alinin yaşı da tutmuyordu Suriyeden kaçarken. Şimdi Ali Farahın oğlu olarak gözüküyor. Bu çocuk okula nasıl kayd oldu o zaman? Sadece hata yapılmış. Bunca zaman fark edilmemiş olması çok tuhaf.
Sahra gidiyor, umarım Selim bir an önce gidip bulur ailesini ve geri dönerler selamet bir şekilde. Ayrıca çok uzatılamsın bu üzücü olaylar. Dizimiz günlük dizi tadında değil hatta haftalık dizi tadında gerçekten.
:arrow: En kolay rol Selim karakterinin sezon açıldığından beri yatıyor :lol: Bir an önce gözlerini açsın ve konuşsun lütfen... Yeni fragmanda uyanıyordu hadi hayırlısı. Bir de bu Alinin annesi meselesinin bu güne kadar fark edilmemesine iyi bir açıklama gelir umarım :roll:
Kullanıcı avatarı
aycacik
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen LaTahzen » Çrş, 28 Ağu 2013 - 22:39:20

elifsude yazdı:Bir anne nasıl oğlunun nüfus cüzdanında anne adı olarak Farah yani başkasının ismi yazmasına razı olur.Mahkemye gidip nasıl değiştirmez.Akıl edemedi Selim'i düşünmekten galiba Sahra Hanım. :lol:

Evet öyle .. Mantık hatası işte ..

Ey Şehadet ;
    Beni de bulsana ...
Kullanıcı avatarı
LaTahzen
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen elifsude » Çrş, 28 Ağu 2013 - 23:55:20

aycacik yazdı:Bir mantık hatası var bence ortada. Çünkü bir annenin izni olamdan oğlu ülkeden çıkamaz. :roll:

O zaman baştan beridir mantık hatası var.İlk başta Ali nasıl Sahra'yla birlikte Türkiye'ye gidebildi.Ali'nin annesi Farah olduğuna göre yani nüfus kağıdında öyle yazıyor. :roll:

Evet bi de okula kayıt olma durumu var.Hatta Selim Sahra'yla evli olduğumuz ortaya çıkmasın diye gizlice kayıt etti.Öyle olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. :roll:
Kullanıcı avatarı
elifsude
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen aycacik » Prş, 29 Ağu 2013 - 11:11:21

elifsude yazdı:
aycacik yazdı:Bir mantık hatası var bence ortada. Çünkü bir annenin izni olamdan oğlu ülkeden çıkamaz. :roll:

O zaman baştan beridir mantık hatası var.İlk başta Ali nasıl Sahra'yla birlikte Türkiye'ye gidebildi.Ali'nin annesi Farah olduğuna göre yani nüfus kağıdında öyle yazıyor. :roll:

Evet bi de okula kayıt olma durumu var.Hatta Selim Sahra'yla evli olduğumuz ortaya çıkmasın diye gizlice kayıt etti.Öyle olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. :roll:

Herşeyi bırak anne olmadan bir çocuk sınırı geçemez. Ben ilk bölüm farkına varmıştım ama önemsemedim. Bu bir senaryo hatası. Belkide işleri zora sokmak için bilerekten yapılmış. Umarım çok üzücü bölümler görmeyiz. Zaten ilk 3 bölüm çok kötü oldum. Suriyedeki sahneler, Selimin hayat mücadelesi falan... Bu yaşananlar bir insanın başına gelecek en zor şeyler. Selim ve Sahranın kavuşması çok uzun sürmesin zaten yeterince uzadı. Ama oyunculara ve koca bir sezon olduğuna bakarsak daha çok üzücü şeyler olacak :( . Ama lütfen Alinin ailesiyle kavuşup dönmesini uzatmasınlar. Bir de bu mantık hatasına bir mantıklı cevap verilsin lütfen. Aileden izin belgesi yoksa bu çocuk nasıl okula gidiyor, nasıl Türkiyede yaşıyor Allah aşkına ya. Arkadaşın dediği gibi gizlice kayıt yapılsa bile devlet kurumlarında böğle bir ihmal yapılması imkansız :roll: Sahra acemi ama Selim bunu fark etmemiş olamaz. Neyse izleyip göreceğiz. Dizimiz çok iyi gidiyor. Heyecan da yerinde maşallah :twisted: Hiç günlük dizi gibi değil :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
aycacik
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen elifsude » Prş, 29 Ağu 2013 - 11:51:33

Bu mantık hatası düzeltilemez zaten.Baştan beridir yapılmış hata bu.O değilde oğlunun kimliğini nasıl değiştirmez Sahra.Ai'nin annesi Farah olarak yazıyo.Bi anne buna nasıl razı olur.Bi de oğlumu kaçırdılar diyo senin oğlun değilmişki kimleğe göre.Büyük saçmalık....
Kullanıcı avatarı
elifsude
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen aycacik » Pzt, 02 Eyl 2013 - 21:28:39

Sahra çıkıp Selim ölmemiş yaşıyor deyince ehrkes kız delirdi sandı. Ama Şükranla sahrnaın sarılması asrın olayı herhalde. Süepr bölümdü.
Kullanıcı avatarı
aycacik
Silahtar
Silahtar

ÖncekiSonraki

Dön İki Dünya Arasında - Bölüm Analizleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok