Kaptan Tsubasa

Kaptan Tsubasa

Mesajgönderen Yagmurr » Cum, 14 Eyl 2012 - 15:31:03

Resim

Çok eskiden ekranları süsleyen "Kaptan Tsubasa" çizgi filmi, Yumurcak TV sayesinde tekrardan seyircileriyle buluşuyor. Bunu kaçırmak olmazdı dimi? (: Yılların eskimeyen bir çizgi filmi. Benim de futbol sevdam bu çizgi filmden geliyor galiba. Aradan yıllar geçmesine rağmen hâlâ aynı heyecan merakla izliyorum "Acaba bu bölümde ne olacak?" diye. (:

Karakterler

Resim

Tsubasa Ozora: 10 numarayı giyen orta saha. Muhteşem bir yeteneği olmasına karşın iyi kişiliğiyle de rakiplerinin sevgisini kazanıyor. Kendine has şut teknikleri var.

Resim

Taro Misaki: 11 numarayı giyen orta saha. Tsubasa'nın en iyi arkadaşıdır. Babasının gezici ressam olması nedeniyle Japonya'daki birçok yeri ve hikâyenin ileriki kısımlarında da Dünya çapında bazı yerleri gezmiştir. Bu yüzden birçok karakterle beraber oynamıştır. Güleryüzü ve yetenekleri ile dikkat çeker. World Youth serisinde kamyon çarpmıştır.
(Kendisi filmdeki favori karakterim olur. :lol: )

Resim

Kojiro Hyuga: Küçükler Liginde Toho'nun kaptanıydı 10 numaralı formayı giyerdi. Milli takımda takımın en iyi forveti 9 numarayı giyiyor sert bir oyun tarzı vardır.

Resim

Hikaru Matsuyama: 12 numarayı giyen libero. Top kontrolü ile dikkat çeker. Kartal Vuruşu adlı topun yere yakın gittiği kendine has bir vuruşu vardır. Bu şut Carlos Santana ve Tsubasa Oozora tarafından da kullanılmıştır.

Resim

Makoto Soda: 7 numarayı giyen defans oyuncusu. Hakemden gizli olarak karşısındakini nasıl sakatlayacağını bilir. Hızlı bir oyuncudur ancak her an biriyle kavgaya tutuşabilir. Yıldız katili adlı bir lakabı da vardır. (Rakibin yıldız oyuncusunu sakatlamaya dair girişimleri olduğu için.)Kamisori Savaşcısı diye de anılır.

Resim

Jun Misugi: 24 numarayı giyen defans ve koç. Çok büyük bir yetenek olmasına karşın kalp sorunu yüzünden kısa süreler oynayabilmiştir. Ancak daha sonra tamamen düzelmiştir. Taktik okumakta çok ustadır.

Resim

Shun Nitta: 90 numarayı giyen forvet. Genç bir oyuncudur. Kısa zamanda hızlanmasıyla dikkat çekmektedir. 10 saniyenin altında 100 metreyi koşabilir. Otomo forması altındayken Nankatsu'yu yenme imkânı doğmuşken, o bu imkânı bir şut antrenmanına çevirerek harcamıştır. Bazen saldırganlaşsa da birçok oyuncu tarafından saygı duyulan bir oyuncudur. Daha sonradan Karate sanatı ile de ilgilenmiştir.

Resim

Genzo Wakabayashi: 22 numarayı giyen kalecidir. Taktığı şapka ile dikkat çeken, çok az gol yiyen bir kalecidir. Hislerini kendisine saklar ve takım arkadaşlarına saygılıdır. Çocukluğundan beri en büyük isteği dünyadaki en iyi kaleci olmaktır.Önemli özelliklerinden biride ceza sahası dışından gol yememesidir. Anime boyunca sadece 3 kişi ona ceza sahası dışından gol atabilmiştir.Mangada Naturezza orta sahadan rovaşata ile , filmde ise Schneider orta sahadan sadece Genzo için geliştirdiği bir şutla gol atmıştır.

Resim

Ken Wakashimazu: 17 numarayı giyen kaleci. Eski bir kareteci olması nedeniyle kalecilikte bu yeteneklerini kullanır. Hyuga'nın yakın arkadaşıdır. Wakabayashi ile bir rekabet içindedir. Son seride forvette oynamışlığı vardır. Lakapları Karate Keeper ve Shugoshin'dir.

Resim

Ryo İshizaki: 4 numarayı giyen defans hikâyenin en başından beri Tsubasa'nın en yakın arkadaşlarındandır. Tekniği ve yeteneği Tsubasa'nınkinin yakınından bile geçmemesine rağmen azmi ve isteğiyle milli takımda yer almayı başarmıştır. Yüz Bloğu'yla yakından çekilen çok sert birkaç şutu durdurabilmiştir.

Resim

Mamoru Izawa: 8 numarayı giyen orta saha. Genelde yedek oturmaktadır. Uzun boyu nedeniyle hava toplarında çok etkilidir. İzawa, Taki ve Kisugi ile birlikte Shuntetsu Üçlüsünü oluşturur.

Resim

Masao Tachibana: Müthiş bir forvet oyuncusudur. Kardeşi Kazuo ile birlikte süper hareketleri vardır. Nankatsu'nun başına birçok kez bela olmuştur.

Kazuo Tachibana: Hem hızı, hem tekniği, hem de bitirciliğiyle tanınır. Kardeşi Masao ile birlikte bitirici hareketleri vardır.

Resim

Hajime Taki: 13 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Kisugi'nin iyi arkadaşı olan Taki hızlı top sürmesiyle dikkat çeker.

Resim

Teppei Kisugi: 19 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Taki ve Izawa ile birlikte hızlı paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır.

Resim

Sanae Nakazawa: Nankatsu zamanından Tsubasa'nın arkadaşı, daha sonra eşidir. Son seride hamiledir.

Resim

Roberto Hongo: Oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarı nedeniyle emekli olan Japon asıllı Brezilyalı bir futbolcu. Tsubasa'yı eğitmiş ve Nankatsu ilkokul takımını yönetmiştir. Hikayenin ileriki kısımlarında Brezilya Genç takımının da antrenörlüğünü yapar.

Resim

Shingo Aoi: Japonya Milli Takımına 2002 Dünya Kupasında Bay Katagiri tarafından alınmıştır.İtalyan Liginde oynayan ve Tsubasa hayranı olan Shingo, bulunduğu konuma çok çalışarak gelmiş ve Hollanda karşısında son dakikalarda Beraberlik golünü atıp milli takımdaki ilk gölünü atmıştır.Çok enerjik ve komik bir karakterdir ve yetenekli İtalyan eğitimini göstermektedir.

Resim

Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım: Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben, kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım. | Oğuz ATAY, Tutunamayanlar
Kullanıcı avatarı
Yagmurr
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Re: Kaptan Tsubasa

Mesajgönderen Khan » Cum, 14 Eyl 2012 - 15:59:25

Ne çizgifilmdi be...Eskiden asla ve asla kaçırmadan her bölümünü izlerdim...Her zaman da aşırı merakta bırakırdı.."bakalım final maçında tsubasa penaltıyı gol yapabilecek mi" diye geçèn anonslar ve final maçıının bitmeyen bölümleri :D şimdi de oturur izlerim ama daha mühim işlerim var :)
şeytanla bire bir görüşmüşsün,
sana sövmüşler gülmüşsün,
sen ne iki yüzlüymüşsün,
hatta sen yüzsüzmüşsün,
akbabaları bile ürkütmüşsün,
sen çürümüşsün...

SAgopa
Kullanıcı avatarı
Khan
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen devree » Cmt, 16 Şub 2013 - 18:29:29

Kardeşim nasıl seviyor şimdi anlatamam. Evde deneyeyim derken bir kaç ayna kırdı ama.. :P
Tembelim ben..
Öfkemi nefrete dönüştüremeyecek kadar da rahatına düşkün..
Kin de tutamam..
Unuturum. Sıkılırım. Uykum gelir bir kere..
Kullanıcı avatarı
devree
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen funclub » Cmt, 16 Şub 2013 - 18:53:08

hey yarabbim bana öğretmenimi hatırlattınız.o da oğluyla beraber izliyormuş.
ama hep aynı senaryo :)
Kullanıcı avatarı
funclub
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen didemmm » Cmt, 16 Şub 2013 - 20:07:12

Herkes çok seviyor, çok ilginç geldi şimdik bana :) bu çıktıkca yumurcak TV'yi silesim geliyor :lol:
Hizmet varsa yaşamaya değer...
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Khan » Cmt, 16 Şub 2013 - 20:23:01

yaklaşık 2 gün önce tekrarını gördüm tv'de.. tekrar bölümlerine başlamış sanırım.. saatini ve gününü resmi sitesinden öğrenebilirsiniz :)
şeytanla bire bir görüşmüşsün,
sana sövmüşler gülmüşsün,
sen ne iki yüzlüymüşsün,
hatta sen yüzsüzmüşsün,
akbabaları bile ürkütmüşsün,
sen çürümüşsün...

SAgopa
Kullanıcı avatarı
Khan
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen ReyhaNKollama » Cmt, 16 Şub 2013 - 20:24:58

Hiç sevmiyorum bu çizgi filmi :lol: Kuzenim çok izliyor bıktım :lol:

Bazı anlarda hayatının şansını yakalar insan. O anı fark edebilirsen, şanslısın demektir.
Kullanıcı avatarı
ReyhaNKollama
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen devree » Cmt, 16 Şub 2013 - 20:30:43

Evde kardeşimle maç yaparken beni zorla Tsubasa yapıyor,kendisi de Makabayeşi midir nedir o şeyden oluyor. :P Çok sıkıcı oluyor japon çizgi filmleri,hiç sevmiyorum :)
Tembelim ben..
Öfkemi nefrete dönüştüremeyecek kadar da rahatına düşkün..
Kin de tutamam..
Unuturum. Sıkılırım. Uykum gelir bir kere..
Kullanıcı avatarı
devree
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen Yagmurr » Sal, 19 Şub 2013 - 23:35:16

emirreyhan yazdı:kendisi de Makabayeşi midir nedir o şeyden oluyor. :P

Wakabayashi oluyor kendisi. :D
Benden başka seven yok mu bu çizgi fil mi yahu? :lol:
Evde de yeğenim hep Tsubasa oluyor ben de Misaki. Tüm günümüz futbolla geçiyor. :D Allah'tan seviyorum da sıkılmıyorum. :lol:

Resim

Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım: Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben, kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım. | Oğuz ATAY, Tutunamayanlar
Kullanıcı avatarı
Yagmurr
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen salihas » Sal, 19 Şub 2013 - 23:39:38

Çizgi film ve futbol sever biri olarak nedense ben de sevmem bunu :P
Resim
"Sesimi duyan var mı?!"
Kullanıcı avatarı
salihas
Dilaşub Sultan
Dilaşub Sultan

Mesajgönderen sulem » Sal, 19 Şub 2013 - 23:41:32

Yagmurr yazdı:
emirreyhan yazdı:kendisi de Makabayeşi midir nedir o şeyden oluyor. :P

Wakabayashi oluyor kendisi. :D
Benden başka seven yok mu bu çizgi fil mi yahu? :lol:
Evde de yeğenim hep Tsubasa oluyor ben de Misaki. Tüm günümüz futbolla geçiyor. :D Allah'tan seviyorum da sıkılmıyorum. :lol:

Ben,ilkokul zamanlarımın kahramanıydı :wink:
Allah ile olduktan sonra ölüm de ömür de hoştur. : )

Hz. MEVLANA
Kullanıcı avatarı
sulem
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Yagmurr » Sal, 19 Şub 2013 - 23:43:52

Kendimi bildim bileli izlerim bu çizgi filmi ve hâlâ da oturup bir seferde 4-5 bölüm peş peşe izliyorum. Hangi sahnede ne olacağını, kimin ne diyeceğini ezberledim artık. :lol:
Yalnız şu da hiç dikkatimden kaçmadı; oyuncu daha bir harekette bulunmadan spiker öncesinde nasıl davranacağını söylüyor. İlahi bakış açısı mıdır nedir? :D

Resim

Kullanıcı avatarı
Yagmurr
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen didemmm » Sal, 19 Şub 2013 - 23:49:22

Hiç sevmezdim ben bunları. Pokemon ve seylamun izlerdim hep :P.
Hizmet varsa yaşamaya değer...
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen sulem » Sal, 19 Şub 2013 - 23:50:48

Tekrarlarını seyretmedim ama okuldan gelirdim hemen tv başına onu seyrederdim.Benim güzel bulduğum bir çizgi film: )
Allah ile olduktan sonra ölüm de ömür de hoştur. : )

Hz. MEVLANA
Kullanıcı avatarı
sulem
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Yagmurr » Çrş, 20 Şub 2013 - 00:06:13

Pokemon'u da izlerdim. Ne çok çizgi film izliyormuşum yahu :D

Resim

Kullanıcı avatarı
Yagmurr
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Sonraki

Dön Yumurcak Tv

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok