Beşinci Boyut 1. Bölüm - Yorumlarınız

Beşinci Boyut dizisinin bölümlerini tartışabileceğiniz, ne anladığınızı anlatabileceğiniz alandır.

Beşinci Boyut 1. Bölüm - Yorumlarınız

Mesajgönderen sonperde » Pzt, 06 Tem 2009 - 11:40:20

Salih, askerliğini komando olarak yapmış ve üstün başarı belgesiyle bitirmiş bir delikanlıdır. Hasta annesi ve hamile eşi ile güzel bir köyde yaşamaktadırlar. Evin bütün yükü, rızkını değirmende çalışarak temin eden Salih’in üstündedir. Salih, bir taraftan da, köyün Rüstem Ağası’na, oturdukları evin borcunu ödemeye çalışmaktadır. Rüstem Ağa vicdansız bir adamdır. Darda kalan insanların hallerinden anlamadığı gibi, Salih’e, kendisine olan borçlarını vadesinden önce ödemesi için baskı da yapmaktadır. Hayatından hiçbir zaman şikâyet etmeyen Salih, daha fazla çalışarak Rüstem Ağa’ya olan borçlarının bir kısmını ödeyecek parayı biriktirir. Ancak paraları ceketiyle birlikte dereye düşürünce darda kalır. Bu arada Kıbrıs harekâtı başlamış ve Salih, köyden arkadaşı Recep’le birlikte yeniden askere çağırılmıştır. İkisi de vatanlarına hizmet etmek için, arkalarında ne varsa bırakıp askere giderler. Bunu fırsat bilen Rüstem Ağa, Salih’in ailesine, borçlarını ödemeleri için baskı yapmaya başlar. Salih’in askere gidişiyle yapayalnız kalan ailesi Rüstem Ağa’nın baskılarından iyice bunalır. Salih ise, cephede kahramanca savaşmaktadır. Komutanı, yaptığı hizmetlerden dolayı Salih’le gurur duymaktadır. Bu arada, Salih’in annesi vefat eder. Hanımı Melek ise bir oğlan çocuğu dünyaya getirir. Artık çalışamaz hale gelen Melek için hayat şartları giderek zorlaşmaya başlar. Çıkartma çoktan bitmiş fakat Melek Salih’ten hiçbir haber alamamıştır. Eskiden beri Salih’in hanımında gözü olan Rüstem Ağa, Melek’e kendisine eş olması karşılığında senetleri yırtabileceğini söyler. İyice bunalan Melek, bir gece rüyayla karışık bir halde Salih’i karşısında bulur. Sonraki günlerde Salih, Rüstem Ağa’ya olan borçlarını ödeyebilmek için gece gündüz demeden çalışacaktır. Günlerden bir gün Recep de cepheden döner. Fakat aynı cephede savaştığı Salih’in dönüşünden haberi yoktur.

Yapımcı
Melih Sezgin

Yönetmen
Hasan Kıraç

Oyuncular
Cengiz Toraman, Meral Orhansoy, Gülin Kirpikçioğlu, Ertan Özat

Yayın Günü ve Saati
06 Temmuz Pazartesi 19:40
Kullanıcı avatarı
sonperde
Akşemseddin
Akşemseddin

Re: Beşinci Boyut 1. Bölüm (Tekrar Bölümü,Fragman Geliyor...)

Mesajgönderen sonperde » Pzt, 06 Tem 2009 - 12:01:08

BEŞİNCİ BOYUT 01.BÖLÜM FRAGMAN İZLE

iyi seyirler...
Kullanıcı avatarı
sonperde
Akşemseddin
Akşemseddin

Re: Beşinci Boyut 1. Bölüm (Tekrar Bölümü,Fragman Eklendi !)

Mesajgönderen merve29 » Pzt, 06 Tem 2009 - 12:27:23

Evet bugün Beşinci Boyut'un ilk bölümü var... :) mutlaka izliyicem inşallah..ilk bölümlerin heyecanı daha başka oluyor... 8)
". . ve ağlamak ki ;
zekâtıdır tüm anlatamadıklarımızın . . "

- Ufuk Necat Taşçı
merve29
Gülçiçek Hatun
Gülçiçek Hatun

Mesajgönderen format » Pzt, 06 Tem 2009 - 13:17:43

evt bugün 1.bölüm çıkacak inşAllah izleyeceğim...

beni en çok etkileyen bölümlerden biri...
:)
Sanırız ki, insan konuştuğu kadardır.

Konuşmadığımız kadarımız da konuşur oysa .

Bir de konuşamayan tarafımız var ki ,

Nice konuşmaların gürültüsünü bastırırdı , açsaydı ağzını ...
format
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen HaLLeY » Pzt, 06 Tem 2009 - 21:19:48

kaç kere izledim yine olsa yine izlerim.en güzel bölümlerinden biri :)
çok seviyorum yaa beşinci boyutu.
bu ilk bölümü izlemek lazım ki, salihin nasıl ve neden insanlara yardım ettiğini anlayalım :wink:
Şu koskoca Samanyolu'nda küçücük bir yıldız:
HALLEY
Kullanıcı avatarı
HaLLeY
Sipahi
Sipahi

Mesajgönderen esranurr » Pzt, 06 Tem 2009 - 21:46:06

Üzerinden zaman geçince birinci bölümün tadını unutmuşum...
Çok çok güzeldi...Gerçekten...Beşinci boyutun en güzel bölümlerinden biri...
Salih'in rüyaları...Sonra şehadet şerbetini içmesi...
Eşini zor durumdan kurtarması...Melek'e başta deli gibi bakmaları...
Çok güzeldi...Beşinci boyut ilk başladığında tebriklerimi stv'ye yazmıştım...Arada sırada da eşini ve oğlunu görmeye gitse hoş olurdu demiştim...Olsa güzel olmaz mıydı??
Salih'in oğlunu büyümüş görürdük... :)
BİLMEZ MİSİN,ASLANLAR YALNIZ GEZER...

NERDE GÖRÜLMÜŞ,ASLANLAR DURURKEN ÇAKALLARIN BEYLİK TASLADIĞI... ;)
Kullanıcı avatarı
esranurr
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen calikusuu » Pzt, 06 Tem 2009 - 21:46:51

süper bir bölüm :wink: :wink: :wink:
Pür ateşim,açtırma benim ağzımı zinhar
Zalim, beni söyletme derunumda neler var.

Bilmez miyim ettiklerini eyleme inkar,
Zalim, beni söyletme derunumda neler var...
Kullanıcı avatarı
calikusuu
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen calikusuu » Pzt, 06 Tem 2009 - 21:48:29

bu bölümde beni en çok etkileyen salihin şehit olmasından sonra köyüne dönüp borcunu ödemek için çalışması :wink:
bir de bebeğini görmesi beni çok etkiledi :wink:
Pür ateşim,açtırma benim ağzımı zinhar
Zalim, beni söyletme derunumda neler var.

Bilmez miyim ettiklerini eyleme inkar,
Zalim, beni söyletme derunumda neler var...
Kullanıcı avatarı
calikusuu
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen esma00 » Sal, 07 Tem 2009 - 01:06:42

Beşinci Boyutu sürekli takip etmiyordum arada bir denk geldiğinde izliyordum.
Tekrarları veriliyor artık heralde bu bölümü izledim çok güzeldi..
O başlangıçta ve bitişte çalan müzik çok hoş..
Kullanıcı avatarı
esma00
Akıncı
Akıncı

Mesajgönderen format » Sal, 07 Tem 2009 - 09:51:49

evet dediğim gibi en çok sevdiğim bölümlerden biri...
uzun zamandır çıkmıyordu bu bölüm ilk defa izliyormuş gibi annemle birlikte yorumlar falan yaptık :D
özlemişim ya 5.boyut u izlrken yorum yapmayı.. :wink:
en çok etkileyen yerlerinden biri de bölümün sonlatına doğru yağmur yağmasından sonra salih in arkadaşının rüstem ağa ya söylediği sözler...
süperdi.. :)

inşAllah haftaya yeni bölümlerine yorum yaparız.. ;)

selametle...
Sanırız ki, insan konuştuğu kadardır.

Konuşmadığımız kadarımız da konuşur oysa .

Bir de konuşamayan tarafımız var ki ,

Nice konuşmaların gürültüsünü bastırırdı , açsaydı ağzını ...
format
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen merve29 » Pzr, 12 Tem 2009 - 15:50:05

Çok güzel bir bölümdü...

Baştada söylediğim gibi ilk bölümün heyecanındaki tat daha başka oluyor...

Dikkatimi çeken ve baya beğenimi alan bir sahneyi paylaşmak istiyorum...tabi bu bölümü seyrettiğim zamanlar sitenin varlığından haberdar bile değildim...şimdi nasip olacak ilk bölümle alakalı düşüncelerimi paylaşmak...
Evet gelelim,hayranlıkla ve tabi hüzünle izlediğim sahneye...
Askere saldırı anı çok güzel çekilmiş,görsellik özellikle harikaydı...bir yandan patlayan bombalar,şehit olan, kolunu kaybeden askerler...oyuncuların bizlere yansıttığı rol ve heyecan...kısacası herşey mükemmeldi bu sahnede.. :wink:

Tüm ekibe geçte olsa yinede teşekkür ediyorum..bu sahnede verilen emek hakikaten takdire şayan.... :wink:
". . ve ağlamak ki ;
zekâtıdır tüm anlatamadıklarımızın . . "

- Ufuk Necat Taşçı
merve29
Gülçiçek Hatun
Gülçiçek Hatun

Mesajgönderen MustiSpongebob » Pzr, 22 May 2011 - 15:10:59

Beşinci Boyut - Şehit

Ailesinin bütün yükü sırtında olan Salih’in, bir gün, Kıbrıs çıkartmasıyla yeniden askere çağırılışının hikâyesi… Başrolünde Cengiz Toraman’ın oynadığı yeni dizinin ilk bölümünün konusu şöyle: Salih, askerliğini komando olarak yapmış ve üstün başarı belgesiyle bitirmiş bir delikanlıdır. Hasta annesi ve hamile eşi ile güzel bir köyde yaşamaktadırlar. Evin bütün yükü, rızkını değirmende çalışarak temin eden Salih’in üstündedir. Salih, bir taraftan da, köyün Rüstem Ağası’na, oturdukları evin borcunu ödemeye çalışmaktadır. Rüstem Ağa vicdansız bir adamdır. Darda kalan insanların hallerinden anlamadığı gibi, Salih’e, kendisine olan borçlarını vadesinden önce ödemesi için baskı da yapmaktadır. Hayatından hiçbir zaman şikâyet etmeyen Salih, daha fazla çalışarak Rüstem Ağa’ya olan borçlarının bir kısmını ödeyecek parayı biriktirir. Ancak paraları ceketiyle birlikte dereye düşürünce darda kalır. Bu arada Kıbrıs harekâtı başlamış ve Salih, köyden arkadaşı Recep’le birlikte yeniden askere çağırılmıştır. İkisi de vatanlarına hizmet etmek için, arkalarında ne varsa bırakıp askere giderler. Bunu fırsat bilen Rüstem Ağa, Salih’in ailesine, borçlarını ödemeleri için baskı yapmaya başlar. Salih’in askere gidişiyle yapayalnız kalan ailesi Rüstem Ağa’nın baskılarından iyice bunalır. Salih ise, cephede kahramanca savaşmaktadır. Komutanı, yaptığı hizmetlerden dolayı Salih’le gurur duymaktadır. Bu arada, Salih’in annesi vefat eder. Hanımı Melek ise bir oğlan çocuğu dünyaya getirir. Artık çalışamaz hale gelen Melek için hayat şartları giderek zorlaşmaya başlar. Çıkartma çoktan bitmiş fakat Melek Salih’ten hiçbir haber alamamıştır. Eskiden beri Salih’in hanımında gözü olan Rüstem Ağa, Melek’e kendisine eş olması karşılığında senetleri yırtabileceğini söyler. İyice bunalan Melek, bir gece rüyayla karışık bir halde Salih’i karşısında bulur. Sonraki günlerde Salih, Rüstem Ağa’ya olan borçlarını ödeyebilmek için gece gündüz demeden çalışacaktır. Günlerden bir gün Recep de cepheden döner. Fakat aynı cephede savaştığı Salih’in dönüşünden haberi yoktur. Yapımcılığını Melih Sezgin’in, yönetmenliğini ise Hasan Kıraç’ın üstlendiği dizinin 2. bölümünden sonra izleyiciyi büyük bir sürpriz bekliyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
MustiSpongebob
Akıncı
Akıncı

Dön Beşinci Boyut - Bölüm Analizleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok