Ritmini Arayan Kalpler

Kırık Kalbi Onarmak Zor

Mesajgönderen tekkol » Pzt, 16 Kas 2009 - 13:56:10

Kırık kalbi onarmak zor...

Resim

Samanyolu Televizyonu'nda bu akşam yeni bir dizi başlıyor: Kırık Kalpler.

Yapımcılığını Melih Sezgin'in, yönetmenliğini Hasan Kıraç'ın üstlendiği dizide Yaren Aynuz ve Kamil Adıgüzel rol alıyor. Güneydoğu'da bir kışladaki görevini başarıyla yapan Doğan, eşi Seda ile sorunlar yaşamaktadır. Bir hastanede hemşire olan Seda eşinden biraz olsun kendisine saygı duymasını beklemektedir. Doğan, ailesini geri kazanmak zorundadır. Bu konuda ona yardımcı olacak bazı düsturları bilge bir büyükten öğrenirken geriye yapması gereken tek şey kalmıştır. Zaman zaman karşısına çıkan küçük kız çocuğun sözünü dinleyip, dua ederek onu ulaşması gereken yere ulaştırmalıdır. SAMANYOLU TV 19.40 ZAMAN
          Resim
Kullanıcı avatarı
tekkol
Muvakkitbaşı
Muvakkitbaşı

Re: Kırık Kalbi Onarmak Zor...

Mesajgönderen sevgisiz » Sal, 17 Kas 2009 - 12:53:58

sonunu izleyemedim ama çok güzel bi dizi
Resim
Adım:imren
imza için HYask'a teşekkürler
Kullanıcı avatarı
sevgisiz
Akıncı
Akıncı

Mesajgönderen yildirim » Sal, 17 Kas 2009 - 14:06:51

yapmak cok zor ama yikmak cok kolay
ayni yemek gibi yapmasi zaman aliyor ama yemesi 15 dk sürmüyor.
Kullanıcı avatarı
yildirim
Silahtar
Silahtar

Dua Etmeyi Unutmuştuk, İyi ki Hatırlattın Dua Çocuğu!

Mesajgönderen tekkol » Prş, 19 Kas 2009 - 18:56:57

Resim

Dua etmeyi unutmuştuk, iyi ki hatırlattın Dua Çocuğu!..

Samanyolu TV, izleyenlerine mest edecek bir dizi Kırık Kalpler ile 16 Kasım’da ekranlarımızı şenlendirdi. Çiçeği burnunda dizi, izleyenler tarafından oldukça beğenilerek iyi bir reyting elde etti. Daha ilk bölümden birçok olumlu mesajlar alan bu muhteşem yapım oldukça ses getireceğe benziyor. Dizinin başarılı yapımcısı Melih Sezgin ile Kırık Kalpler üzerine görüştük.

Beşinci Boyut’un ardından Kırık Kalpler’ i hazırladınız. İnsanların tepkisi nasıl oldu diziye?

Beşinci Boyut, çok başarılı, umut dolu bir metafizik yapımdı. Onu sonlandırıp başka bir yapıma başladığımızda Samanyolu izleyicisinin metafizik bir yapıma gösterdiği ilgiyi de bildiğimiz için onların istekleri doğrultusunda cıvıl cıvıl, hayat dolu bir dizi hazırladık. Beşinci Boyut’tan farklı noktaları var. Kırık Kalpler bambaşka bir proje. Beşinci Boyut’ta kul sıkışıyor Hızır imdada geliyordu, Kırık Kalpler’de ise Kul, Yaratıcısı ile direk dua yoluyla iletişime geçiyor. Seyirci ilk bölüm sonrası çok beğendiğini söyledi. Dua etmeyi unutmuşuz iyi ki hatırlattınız dediler. Hatta kimisi dizinin adı Dua’nın Gücü diye değişsin diyerek ne kadar etkilendiğini belirtti.

Kırık Kalplerin esas amacı ne?

Başımıza gelen kötü olayların aslında bizim iyiliğimiz için olduğunu, her kötü olayın hayırla sonuçlanabileceğini belirtmek. Belki birçok kötü olay başınıza geliyor ama sıkışıp Rabbe el açtığınızda O’ nunla yakınlaştığınızı, onu bulduğunuzu hissediyorsunuz. Onu bulan neyi kaybeder ki? İşte amacımız O’nu nasıl bulabileceğimizi göstermek.

Dizinin ana karakterlerinin görevi ve temsil ettikleri manalar ne?

İki ana karakterimiz var. Dua Çocuğu ve Çöpçü. Dua çocuğu bir insan olarak gözüküyor aslında o kulun duası. Çöpçü ise kulun duasının kabul olması için gereken bir işi yapıyor. İnsanları ruh temizliğine davet ediyor. Görünürde çer çöple ilgileniyor ama esas görevi dualarının kabul olması için insanların kalplerini ruhlarını temizlemesi gerektiğini göstermek.

Eleştiri aldınız mı?

Almaz mıyız? Tabiî ki aldık. İlk bölümümüzde bir pim çekme sahnesi var. Neden asteğmeni askerini ezen bir kişilik olarak gösterdiniz neden asteğmenleri karaladınız diye eleştirdiler. Hatta dava açacağını söyleyenler oldu. Fakat biz konuda çok rahatız. Çünkü bizi tanıyanlar bilirler hiçbir meslek grubunu hiç kimseyi rencide etmek gibi kastımız, niyetimiz yok. Biz asla asteğmenleri kötülemek için böyle bir şey yapmadık, senaryonun akışı onu gerektirdi. Yoksa o kişi teğmende olabilirdi başka bir rütbede. Amacımız bizim orda Doğan karakterinin askerini çok koruyan kollayan iyi biri olduğunu vurgulamaktı. Yanlış anlaşılmasına çok üzüldük. Ve eğer gerçekten askerimiz rencide olmuşsa özürde dileriz. Fakat televizyon bu. Gerçek değil. Olayların gerçekmiş gibi algılamamak lazım. Bizim vermek istediğimiz mesaj farklıydı. Hiç ummadığım bir noktaya takıldı insanlar. O zaman doktorlarda bizi mahkemeye versin orda bir doktor hem kendi evli hem de evli bir bayanı kandıran bir tipti. Hemşireler de dava etsin, orda iki hemşire fitneci fesatçı çok kötü karakterlerdi. Böyle düşünülür mü hiç. Dizi bu. Gerçek değil. Kaldı ki gerçek hayatta da biri kötü ise tüm meslek erbabı mı lekeleniyor. Bilemiyorum bu konuda hiçbir art niyetimiz yoktu.

İlerleyen bölümlerde böyle yanlış anlaşılmalara sebep olabilir mi?

Bundan sonraki bölümümüz bir doktorun hikayesi. Ondan sonraki de emekli bir albayın. Bunların hiç birinde amaç ne belirli bir meslek grubunu yüceltmek övmek ne de yermek, aşağılamak. Lütfen seyrederken dikkatli izleyin kişiler gerçek değil ama duanın gücü gerçek. Yanlış anlaşılacak bir şey yok. Dizimizde dua karakteri ilerleyen bölümlerde tam oturacak çok güzel bölümler, çok iyi harmanlanmış hikayeler sizleri bekliyor.

Bu sıcacık yapımın ilk bölümü kaçıranlar için Kırık Kalpler tekrar bölümü Cumartesi günü 19:50’de Samanyolu’nda!..

19.11.2009 04:48:49
          Resim
Kullanıcı avatarı
tekkol
Muvakkitbaşı
Muvakkitbaşı

Re: Dua Etmeyi Unutmuştuk, İyi Ki Hatırlattın Dua Çocuğu!..

Mesajgönderen yildirim » Prş, 19 Kas 2009 - 19:02:03

gercekten duanin önemini cok güzel bir sekilde tekrar hatirlattiniz. hala dua ederken o sahneler aklima geliyor desem abartmis olmam.
dogan karakterini canlandiran oyuncunu performansi da cok güzeldi, o da etkili oldu bence
aglama sahneleri, cöpcüyü kovusu cok güzel canlandirilmisti
Kullanıcı avatarı
yildirim
Silahtar
Silahtar

Mesajgönderen YusufKizil » Prş, 19 Kas 2009 - 19:05:17

stv nin yine mükemmel bi anlamlı dizisi daha çok güzel tasarlanmış ve senaryosu müthiş zaten müminin kılıcı duadır demişler allah onlardan razı olsun bu hizmetleri için
Uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece...
Kullanıcı avatarı
YusufKizil
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen gmskursun » Prş, 19 Kas 2009 - 21:40:54

güzel bir diziye benziyo
cumartesi gunuydu değilmi izlemeye calışcam inş.
Sultanım,
Cennetler gösterilirken o gece
Ümmetini hayal ettin mi cennette?
Cehennemin alevleri selamlarken seni,
Gözyaşlarını gördü mü Cebrail?
Ümmetim dedin mi?
Sen unutmazsın bizi bunda kuşku yok
Allah seni unutturmasın bize.
Kullanıcı avatarı
gmskursun
Kethüda
Kethüda

Mesajgönderen KEMAN » Cum, 20 Kas 2009 - 23:09:05

Kalp kırmak deyince çoğumuzun anladığı, muhatabımızı incitmemek .Ama benim yeni öğrendiğim(burc fm deki bir sohbette),kendi kalbimizi de öyle ulu orta kırılacak bir yere koymamak.Kalbimizin kırılması, alınganlıklarımız yani enaniyetimiz sebebiyle.Yani muhatabımızın ve kendimizin kalbini kırmak aynı mesafede.
Kullanıcı avatarı
KEMAN
Sipahi
Sipahi

Mesajgönderen hafsahatun » Cmt, 21 Kas 2009 - 09:25:58

yaa çok merak ediyorum. izleyemedim ben. ama konusu duaysa eminim çok hoşuma gider çünkü hayatta yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri dua. dua ettiğimide huzur bulduğumu gerçekten hissediyorum ve duayı anlatan bu diziyi izlemeyi çok istiyorum
Resim

imza için elfiida'ya ve bakicik'e teşekkürler

KOLLAMA & IV. OSMAN

Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var (Furkan suresi, 77. ayet)
Kullanıcı avatarı
hafsahatun
Sancak Beyi
Sancak Beyi

Mesajgönderen spotlight » Sal, 01 Ara 2009 - 16:26:07

allah dua kapımızın herzaman açık olmasını bize bildiriyor zaten
bizse çoğu zaman kötü durumlarda dua ediyoruz
ama tek eleştirim şu olacak çocuk saflığı masumiyeti temsil eder ama dua böyle bir biçime girmez allah aracısız bu dualarımızı duyar
kurgu olsada genede demek istedim
Kullanıcı avatarı
spotlight
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen spotlight » Sal, 01 Ara 2009 - 16:26:47

evet en güzeli ilk bölümdü herşeyin ilki güzeldir
Kullanıcı avatarı
spotlight
Kapıkulu
Kapıkulu

Re: Kırık Kalpler ( Yeni Dizi ) "tanıtım videosu var"

Mesajgönderen spotlight » Sal, 01 Ara 2009 - 16:38:01

beşinci boyutun birz tekrarı gibi geliyor tek farkı elçi var 5.boyutta
burda ise tek çare dua var
Kullanıcı avatarı
spotlight
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen Asya » Pzr, 10 Oca 2010 - 14:27:17

Samanyolu her zaman olduğu gibi güzel anlamlı bir dizi yapmış kırık kalpleri seyrettikçe dua retmenin ne denli önemli okadarda hayatımızda önemli bir yere sahip olması gerektiğini bize bir kez daha hatırlattığı için teşekkürü bir borç bilirim. :o :o :o :o
Söz bazen biter; Allah der, nokta koyarsın...!
Kullanıcı avatarı
Asya
Gülcemal Sultan
Gülcemal Sultan

Mesajgönderen 57elif57 » Cum, 26 Şub 2010 - 15:34:40

bu küçük kız 7 yaşında daha.. :D :D
57elif57
Sipahi
Sipahi

kirik kalpler

Mesajgönderen istanbullu95 » Pzr, 21 Mar 2010 - 23:23:15

:D :) :D :) kirik lakplerin kacin bölümünü oldugunu slöyleyemem ama herk bölümleri cok güzeldi annem bile sordu bunu ne anlatiyor diye bende ona uzunca anlatim :D :) :D :)
istanbullu95
Kapıkulu
Kapıkulu

ÖncekiSonraki

Dön Ritmini Arayan Kalpler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok