Bollywood - Hindistan Filmleri

Sinema dünyasındaki tüm gelişmeleri ve tartışmaları buradan yapabilirsiniz

Re: Bollywood - Hindistan Filmleri

Mesajgönderen Evrem » Pzt, 14 Kas 2011 - 18:40:26

Allahhh =D
"Meterolojiden alınan son bilgilere göre sitemizin Hindistan'dan gelen film dalgasının etkisinde baya bir süre kalacağı belirtildi.Değerli üyelerin Bollywood kasırgasına karşı dikkatli olması istendi yetkililer tarafından.Yoksa daha çok kişi kaybedeceğiz."

=P

Sen de hoşgeldin JumCRocK =)
Kullanıcı avatarı
Evrem
Başhemşire
Başhemşire

Mesajgönderen AHfa » Pzt, 14 Kas 2011 - 19:27:33

Şu sıralar bu başlık epey hareketlendi yav.. =) Maşallah Maşallah... 3 Idiots'u izleyen Bollywood'a başlamadan edemiyor ilginçtir. Acaba filmde bilinçaltı mesajı falan mı vardı, diyor insan.. =))

salihas yazdı:
Aamir Khan ın "onu sarıya boya" filmini izlemek istiyordum
bi ara şöyle bi göz gezdirmiştim biraz hayal kırıklığı yaşayabileceğimi düşünmüştüm
ama çok ilginç bi filme benziyodu=) tabii en net karar izledikten sonra verilir
ama işte filmler uçtu gitti bilgisayarımdan=(

Hayal kırıklığına uğramazsın bence... Filmin konusu Hindistan'ın tarihi dışında vatan sevgisini de ön plana çıkarıyor. "Hiçbir ülke mükemmel değildir, onu bizler mükemmel yapmalıyız." tarzında bir replik vardı.

Pişman olmazsın yani...
(Dipnot: Bir de Khoon Chala diye bir şarkısı var.. Enfestir. 8) )

İzleyiniz efenim. (;

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil!
Kullanıcı avatarı
AHfa
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Evrem » Pzt, 14 Kas 2011 - 20:11:08

Ghajini'nin alt yazısı normal olan bir site buldum oleyy =)
Kullanıcı avatarı
Evrem
Başhemşire
Başhemşire

Mesajgönderen didemmm » Pzt, 14 Kas 2011 - 20:25:12

Simdik aklima geldi böyle bir Bollywood filmi daha vardi :P
Resim

Bende tam izliyememistim ama izledigim kadariyla güzel oldugunu biliyorum :P
"...Madem dünyanız ağlıyor ve tatlı hayatınız acılaştı. Çalışınız, ahiretiniz dahi ağlamasın ve hayat-ı bâkiyeniz gülsün, tatlılaşsın..."
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Kiwi » Pzt, 14 Kas 2011 - 21:39:54

Koi Mil Gaya'yi izlemeliyim! Konusu cok ilginc =) Bu filmi neden daha önce duymadim :roll: Ne zaman cikti tv'de?
Filmden bir resim:

Resim
...
Kullanıcı avatarı
Kiwi
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen didemmm » Pzt, 14 Kas 2011 - 21:41:29

RTL II takip et kiwi orda bazen cuma günleri oluyor :P

Ama en son seneler önce izlemistim ben TVde :P.

Evet konusu cok ilginc gercekten resimdeki uzayliyla birseyler vardi ama hic hatirlamiyorum :?.
Yine izlemem lazim.
"...Madem dünyanız ağlıyor ve tatlı hayatınız acılaştı. Çalışınız, ahiretiniz dahi ağlamasın ve hayat-ı bâkiyeniz gülsün, tatlılaşsın..."
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Kiwi » Pzt, 14 Kas 2011 - 21:50:06

Evet önceden veriyorlardi... Izliyordum =) Ama bayagidir rastlamadim :roll:
InsaAllah yine yayinlarlar hepsini izleyememistim...
...
Kullanıcı avatarı
Kiwi
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen hendek » Sal, 15 Kas 2011 - 11:30:02

Koi Mil Gaya izlicem güzeldir inşAllah..

Taare zaamen par izleyenler finalde duygulanmıştır kesin. İshaan sahneye doğru giderken ayağı takılıyor bi yere hocası tutuyo, orda ben yaktım gemileri :)

3 idiotsda hocanın düğüne gittiklerinde -baban nerde? -Tam arkanda. Bunlar salınarak bi dönüyolar Virüs. Ranço hemen Al iz well =D orası çok hoş. Farhan yer kalmadı bezelyeye diyor rançoda üst üste koy=D Rastoginin babasını kurtardıkları sahnede harikaydı, rastoginin 3. kattan atladığında bırakmıyoruz seni şarkısıda güzeldi. Say say bitmiyor maşAllah :roll:

Kilosu 12 rupiden bamya :) All iz well, selametle :P
hendek
Akıncı
Akıncı

Mesajgönderen didemmm » Çrş, 16 Kas 2011 - 17:08:11

Kiwi yazdı:

Koi Mil Gaya'yi izlemeliyim! Konusu cok ilginc =) Bu filmi neden daha önce duymadim :roll: Ne zaman cikti tv'de?
Filmden bir resim:

Resim

Bugün okulda bir arkadas söyledi koi mil gayanin ikinci bölümüde varmis :P
Ismi krrish
izlemek istiyorum insAllah.
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Asya » Çrş, 16 Kas 2011 - 21:49:31

Resim

Bollywood'la dev işbirliği

Türk film endüstrisinin son yıllarda başlattığı atak Hindistan'a kadar uzandı. Dünyaca ünlü Bollywood ile işbirliği kararı alan Türkiye, milyon dolarlık filmleri ortak çekecek.

Bunun yanında ortak Oscar ödül törenleri düzenlenecek. Bollywood'un geleneksel Oscar ödülleri önümüzdeki yıllarda İstanbul'da düzenlenecek. İstanbul Ticaret Odası'nın 1. Türk Ürünleri Sergisi ve Türkiye Mumbai Ticari Ataşeliği'nin açılışına katılan Türk iş heyeti aynı zamanda Hindistan'ın efsanevi film endüstrisi Bollywood ile de önemli işbirliklerine imza attı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve aralarında film yapımcılarının da olduğu 40'a yakın işadamı iki ülke arasındaki işbirliklerini geliştirmek için Mumbai'ye çıkarma yaptı. Bakan Çağlayan, Hint film sektörünün Türkiye'ye karşı ciddi ilgi duyduğunu belirterek, "Bu sebeple kendilerine güçlerimizi birleştirelim teklifi yaptık. Birlikte dizi, sinema, tanıtım filmleri ve çizgi filmlerde işbirliği yapmak istiyoruz. Bu çok hassas bir sektör. Ben sinema sektörünü bakanlığım süresince destekledim. İhracat desteği vermemiz sektöre verdiğimiz önemi gösteriyor." dedi.

Bu iş için iki ülkenin film endüstri temsilcilerinin bir araya gelmesi ile ortak bir komite kurduklarını söyleyen Çağlayan, "İlk etapta Hindistan'ın geleneksel Bollywood Oscar törenini Türkiye'ye taşımayı hedefliyoruz. Bu töreni dünyada 600 milyon Hintli izliyor. IIFA adlı bu organizasyon geçen yıl Kanada'da yapıldı ve sadece Hintli 40 bin turist Kanada'ya gitti." şeklinde konuştu. Aralık ayında Hindistan'da Türk Filmleri Haftası yapılacağını söyleyen Bakan Çağlayan, burada aralarında Nuri Bilge Ceylan, Semih Kaplanoğlu ve Derviş Zaim gibi ödüllü yönetmenlerin filmlerinin gösterileceği bilgisini verdi. Hollywood ve Bollywood'un benzeri bir film endüstrisinin Türkiye'de de olması gerektiğini dile getiren Çağlayan, sinema televizyon ihtisas özel bölgesi kuracaklarını açıkladı.
Söz bazen biter; Allah der, nokta koyarsın...!
Kullanıcı avatarı
Asya
Gülcemal Sultan
Gülcemal Sultan

Mesajgönderen didemmm » Cum, 18 Kas 2011 - 17:01:25

Cok güzel bir haber :P.
Hadi bakalim hayirlisi insAllah.

...

Fanaayi izledim ve cook güzel :P.
Kajolun oyunculugu zaten oynadigi her filimde hosuma gitmisti.
Fanaadada cok güzel oynuyor yaaa.
Kuch Kuch hota hai filminde Kajol ve Shah Rukh Khan cok güzel ikili olmustu onu hatirladim simdik :P.

Aamir Khanin oyunculugu 3 idiotsda cok daha iyiydi :?.
Fanaayi seyrettikten sonra sogdum Aamir Khandan biraz.

Suninin babasini ölü gördügü an cok kötüydü :(.
Insan kafayi yer cildirir cok kötü bir sekildi ya :(.

Suni Reeeeehaaaan diye bagirdiginda gercek ask bu iste diyecektimki oglani cagriyormus :lol:.

Normalde hint filimlerinde duygusala vurup olayi unutana kadar aglarim ama Fanaada pek aglamam gelmedi :roll:.
Yinede bu kadar bile olacagini beklemiyordum :P.
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen sizinti » Cmt, 19 Kas 2011 - 12:43:01

My name is Khan I'm not a terrorist. Bu söz her şeyi özetliyor zaten kesinlikle izleyin...

Elimdeki filmleri internetten araştırırken my name is khan filmine denk geldim indirdim. Arkadaşlarımdan da adını duymuştum ama içeriği hakkında bilgim yoktu.Otizm ve asperger sendromu da şu aralar vizelerden dolayı çalıştığım konulardı.içeriği okurken asperger kelimesini görünce de direk atladım :P

filmi dün izledim kesinlikle mükemmel.Müslümanların terörist olmadığını haykırıyor başroldeki oyuncu da mükemmel otistik takliti yapıyor.Çok etkilendim en kısa zamanda izlemenizi öneririm.11 Eylül ile ilgili şimdiye kadar izlediğim iki film vardı Kelebek ve Newyork'ta beş minare..ama bu film 11 Eylül'ü daha başarılı anlatmış gibi geldi bana..Çok film izlemem ama bu başkaydı gerçekten izleyin ve izlettirin :wink:
"Verecek O'lanın mutlaka bir eşref saati vardır."

Sensemek, ben'in sen'i özlemesi, canının çekmesi.

"Görmeyelden yüzünü ben ki nigârım, sensedim...
Âh u zâr ile geçer bu rûzgârım, sensedim..."
Kullanıcı avatarı
sizinti
Nedime
Nedime

Mesajgönderen Evrem » Cmt, 19 Kas 2011 - 19:23:06

salihas yazdı:
---
aamir khan filmlerinden "Rang de Basanti (onu sarıya boya)" filmini çok methettiler

film başlarda sıkıcıymış hatta izlemesem mi diye düşünenler oluyomuş ama sonradan çok sarıyormuş
belgesel üzerine bir konu olduğu için belki de :roll:

yorumlara bakılırsa son yarım saatte ağlayanlar var :P aamir khan yine bambaşka bi rolde olur bence =)

filmi izliyim bi ara ben de yorumlarım =)

Aynen öyle ipsiz sapsız bir tayfa yozlaşmak kelimesi biraz az kalır onların yanında =)
Ama sıkı dostlukları hoşuma gitmedi değil..Benim seyrettiğim sitede 55 dklık 3 kısımdan oluşuyordu.
Aamir Khan oynadığından güzeldir diye düşündüm ilk 2 kısım "Galiba bu film güzel değil" diye düşünmeye başladım ama son kısım gerçekten süperdi..

Anlatıp sizin için tadını kaçırmayayım çünkü işin o boyutlara geleceğini ben hiç tahmin etmemiştim ve dediğin gibi salihas son yarım saat benim içinde ağlayarak geçti ='(

Ve'l hasılı o 3.kısım için bile seyredilir.Zaten Imbdsi 8.3 (;
Kullanıcı avatarı
Evrem
Başhemşire
Başhemşire

Mesajgönderen Evrem » Cmt, 19 Kas 2011 - 19:26:47

sizinti yazdı:My name is Khan I'm not a terrorist. Bu söz her şeyi özetliyor zaten kesinlikle izleyin...

Bu aralar baya Hint filmi seyrediyorum =P

Benim Adım Khan filmini ben de çok beğendim =) Her yönüyle çok güzeldi..Kurgusu,akışı,görüntüsü,hikayesi ve oyunculuklar..

Çoğu yeri duygusaldı ama ben genelde Khan'a gülmeden edemedim =DD Bazı yerlerde çok komik oluyordu hareketleri falan hele Obama'ya "Nabersin" mesajını iletmesi çok komikti =D

11 Eylül sendromu da güzel anlatmışlar..

Nefret ve Sevgi..
Kullanıcı avatarı
Evrem
Başhemşire
Başhemşire

Mesajgönderen didemmm » Cmt, 19 Kas 2011 - 23:58:42

Birtane daha izlediiiiiiiim :P
Band Baaja Baaraat :P
Resim

Oyunculari pek taninmis degil ama oyunculuklari iyi.
Top 10 listeme girmedi film ama hosuma gitti.
Tebesüm ederek Bollywood filmi izlemek isteyen varsa izlesin.
Tabi birde hint dügünü bastan asagiya nasil oluyormus diye görmek isteyen izlesin :P.
Birde pembe rengini bol bol görmek isteyen :lol:

Son olarak Shaadi Mabaraak :lol:
Filmi izleyen anlar bunu :P.
Kullanıcı avatarı
didemmm
Beylerbeyi
Beylerbeyi

ÖncekiSonraki

Dön Sinema Dünyası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok