Yeni Sezonda İddialı Diziler

Sitemiz ve dizilerimiz ile ilgili son haberlerin bulunduğu bölüm.

Mesajgönderen Hayrunnisa » Prş, 17 Haz 2010 - 03:26:52

Yazın gelişiyle bir dizi sezonu daha bitti. Birbiri ardına ekrana veda eden dizilerden çoğu 'gelecek sezon' buluşmak için el sallarken, bazı yapımlar bir daha dönmemek üzere terk ediyor beyazcamı.

Bu yıl geçmiş dönemlerin aksine 'yazlık dizi' çekenler de yok. Televizyonlar yarışma ve eğlence ağırlıklı bir sezona hazırlanırken, izleyicileri bol dizi tekrarı ve ekranda ilk kez yayınlanan sinema filmleri bekliyor. Peki yapımcılar ve oyuncular yazı nasıl değerlendiriyor? Ya da televizyonlar gelecek sezon için neler planlıyor? Kimsenin burnunun ucunu görmediği sektörde, alttan alta ve iddialı bir hazırlık dönemi yaşanıyor demek yanlış olmaz.

Geçen yılın en çok dizi yayınlayan kanalı atv'de, gelecek dönemde de bol bol dizi görmek mümkün. Yazı 'Türkünü Söyle', 'En Beyaz Geceler', 'Kaç Para' ve 'Seç Bakalım' gibi programlarla yarışma ve eğlenceye ayıran kanalda 'Deli Saraylı', 'Şen Yuva', 'Çocuklar Duymasın' gibi yeni diziler ekrana gelecek. Perran Kutman ve Çetin Tekindor'un başrollerini oynayacağı Deli Saraylı, eylülde yayınlanacak. Gani Müjde'nin yazdığı dizi dönem komedisi olacak. Ceyda Düvenci ve Levent Üzümcü'nün evli bir çifti oynayacağı 'Şen Yuva'nın temmuzda başlaması planlanıyor. Türkiye'nin en uzun soluklu dizilerinden olan 'Çocuklar Duymasın' yeniden ekrana dönüyor. Eylülde atv'de ekrana gelmesi planlanan dizide oyuncu kadrosu değişmedi.

'Türk Malı'nı yaz boyunca izleyiciyle buluşturacak olan Show TV ekranı, yarışma ve eğlence ağırlıklı olacak. Kanal, yeni dönem için 'Lale Devri' ve 'Küçük Sırlar' adlı iki diziyi ekrana taşımaya hazırlanıyor. Tolgahan Sayışman ve Emina Türkcan'ın başrollerini oynayacağı Lale Devri eylülde izleyici karşısına çıkacak. Gençlik dizisi olan Sinem Kobal ve Burak Özçivit'in başrollerini paylaştığı Küçük Sırlar ağustosta yayınlanacak.

Geçen yıl sona eren 'Baba Ocağı' dizisi ekibi bu defa 'Ana Kucağı için toplanıyor. Muğla'da çekilecek dizide İpek Tuzcuoğlu ve Emre Kınay başrolleri paylaşıyor. İkili, 4 çocuk sahibi boşanmış bir karı kocayı canlandırıyor. Dizi temmuzda Star TV'de ekrana gelecek. Erler Film'in hazırladığı 'Umut Çocukları' ise yeni dönemde Kanal D'de izleyiciyle buluşacak. Sokak çocuklarının dramını konu alan dizide Yetkin Dikinciler, Haluk Piyes ve Ezel'den ayrılacak olan Sedef Avcı rol alacak. Kollama ve Tek Türkiye gibi dizilerin sezon finali yapacağı Samanyolu'nda ise yeni dönem hazırlıkları sürüyor. Hangi dizinin başlayacağı ve hangi dizinin biteceği ise tam olarak netleşmedi.

Zaman
Kullanıcı avatarı
Hayrunnisa
Gülnuş Sultan
Gülnuş Sultan

Re: Yeni Sezonda İddialı Diziler

Mesajgönderen FarukEnes » Prş, 17 Haz 2010 - 14:31:25

inşaAllah samanyolu televizyonunda yazın bir gençlik veya komedi dizisi ekranlara çıkar.
Her Nefes ALLAHIN Bir Lütfu...
Kullanıcı avatarı
FarukEnes
Sancak Beyi
Sancak Beyi

Mesajgönderen SADRAZAM » Prş, 17 Haz 2010 - 14:57:20

Çoğu dizi iddialı geliyor ama neye güvenerek ne iddiasında bulunuyorlar bilemiyorum. Çünkü iddialı gelenlerin büyük bir kısmının reytingi bayağı az. Hayırlısı... :roll:
Kullanıcı avatarı
SADRAZAM
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen salihas » Prş, 17 Haz 2010 - 15:02:40

yeni sezon için yeni bi dizi çekilir mi stvde :roll:
yaz dizileri zati olmuyo bari dizilerin tekrarları doğru düzgün verilse :roll:
Resim
"Sesimi duyan var mı?!"

---
BİR SÜRELİĞİNE SİTEDE YOKUM. HERHANGİ BİR KONUDA
    Ö.M İLE İRTİBATA GEÇECEKLERE DUYRULUR
Kullanıcı avatarı
salihas
Dilaşub Sultan
Dilaşub Sultan

Mesajgönderen Melekk » Prş, 17 Haz 2010 - 15:19:50

Hıh.. diğer kanallar ilgilendirmez beni..
Samanyolu'na bakıyorum ben.. bakıyorum da..
Hala kesinleşmiş birşeyler yok.. :|

Yaz dizisi olmalı olmasına da ; Stv yapar mı bilmiyorum ..
Geçen sene de aynı isteği dile getirdiydik ama faydasız oldu.. :|
Bilemiyorum artık.. ama olacaksa eğer ; gençlik dizisi olsun.. :wink:
Ya Settâr . . .
Sana karşı olan mahcubiyetim bana yeter.
Başkasının önünde beni mahcup etme.
Beni sen kaldır ki,
Kimseler düşürmesin . .

Evet,vazifede sınır yoktur, bilhassa muhabbet fedaileri olmaya azmetmişler için..

-M.Fethullah Gülen Hocaefendi-
Kullanıcı avatarı
Melekk
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Esraa » Prş, 17 Haz 2010 - 15:37:18

Melekk yazdı:Yaz dizisi olmalı olmasına da ; Stv yapar mı bilmiyorum ..
Geçen sene de aynı isteği dile getirdiydik ama faydasız oldu.. :|
Bilemiyorum artık.. ama olacaksa eğer ; gençlik dizisi olsun.. :wink:

Bencede bir gençlik dizisi olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
Esraa
Beylerbeyi
Beylerbeyi

Mesajgönderen Nidanur » Prş, 17 Haz 2010 - 16:17:53

Keşke Doğruluk Ekseni tekrar başlasa... çarşamba günü olsa.. inş.. 8)
Her şey yolunda..

Carry on my wayward son
    There'll be peace when you are done
    Lay your weary head to rest
    Don't you cry no more

__________$uρεƦπα†uƦαl__________

Kullanıcı avatarı
      Nidanur
      Beylerbeyi
      Beylerbeyi

Mesajgönderen asla » Prş, 17 Haz 2010 - 16:32:30

Ilginc. Diger kanallarin ne yapmak istedikleri acikcasi beni cok fazla ilgilendirmedi. Bilgilendigimiz iyi oldu, sonucta rakip ama ben STV'nin hangi dizileri cikaracagini merak ediyorum. hatta bir iki iddiali uzun soluklu diziler olabilier. her sene her sene yeni bir dizi cikarip 1. sezon cekilmesi hani iyi güzelde bi manasi yok bence.
      mesela Kader Cizgisi kesinlikle devam etmeli cok önemli bir konuya deginiyor. yön gösterecek bir dizi.
      4. Osmanda devam edip Kollama gibi kaliteyi artirir bence. hikayeleri güzel, tarih dersi masallah.
      gecen sezonda cok güzel dizilerle baslanilmisti ama sonra yarida kaldi. Kendi okulumuza dogru, Dogruluk Ekseni ve Yolcu Ailesi gibi güzel düsüncelerle yola cikilmis dizilerdi her biri de sosyal yasamimizdaki önemli sorunlarimiza degindi ama uzun soluklu olmadi ne yazik ki. üzücü bir olay bence. neyse umudumu kirmadim ama. insallah bundan sonra olur. tabi ki bu isin parasal yönüde var. malum bütcesiz yürümüyor. hayirlisi artik.
      Kullanıcı avatarı
      asla
      Akıncı
      Akıncı

Mesajgönderen Filiz » Prş, 17 Haz 2010 - 17:04:00

Yaz için Stv'nin yeni diziler yapıp yapmayacağı açıkcası merak konusu :roll: Olsa iyi olur tabi
      Ama olmayacaksa da sırlar dünyası (Tv Filmi) yerine dizilerin tekrarları verilse tanıtım adına çok iyi olur....

Ama gelecek sezon da ben Stv'den güzel bir Gençlik dizisi bekliyorum.Çok şükür kanalımızda her türlü herkese hitap edecek dizler yapımlar var birde Gençlik dizisi yani bi nevi okul dizisi olsa çok çok iyi olacak diye düşünüyorum :)

Hayırlısı olsun bakalım bizleri neler bekliyor :roll: :P
      Yeşermesini umutla beklediğim düşlerim var.

"Yeşil" Dizimi (YEŞEREN DÜŞLER) Özledim.
      Kullanıcı avatarı
      Filiz
      Beylerbeyi
      Beylerbeyi

Mesajgönderen dilamm » Prş, 17 Haz 2010 - 18:56:54

Samanyolundan yaz dizisi.. :roll: :roll:
      Hiç fena olmaz hatta çok iyi olur..
      Bütün yaz Cüneyt Arkın filmeri izlemek bıkkınlık getirdi artık şöyle bir güzel yaz dizisi izlenmeyi bir hayli arttırır..
      ---
      En azından yaz dizisi olmuyorsa STV dizilerini tekrarlarını vermeleri daha makbule geçer.. =)
      Resim
      Kullanıcı avatarı
      dilamm
      Silahtar
      Silahtar

Mesajgönderen MikailFan » Prş, 17 Haz 2010 - 19:02:33

Ne hayirliysa o olsun bence allahim en hayirlisini vesin,ama böyle aksiyon bir dizi güzel olur diye düsünüyorum :D 8)
      ../ `— ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ”|---------------
      /_==o_|_----KOLLAMA-------/
      …),—.(_((_) /-TEK TÜRKIYE
      ..// (\) ),—-”.’
      .//___//
      `—- __|.-..-.
      `·.·´
      ●/
      /▌
      //
      Kullanıcı avatarı
      MikailFan
      Silahtar
      Silahtar

Mesajgönderen sagokolo » Cum, 18 Haz 2010 - 02:11:44

evet bir yaz dizisi olmasını bende çok istiyordum..
      gençlik dizisi olabilir.. :roll: yada Doğruluk Ekseni dizisi tadında bir dizi de olmasını da çok isterdim..
      neyse hazırlanıyorlarmış madem, hayırlısı olsun inşAllah

tabi Kollama ve Tek Türkiye'nin tekrarlarıda esgeçilmesin..

aç açabildiğin kadar sineni,ummanlar gibi olsun.
      inançla geril insana sevgi duy !
      kalmasın el açmadığın bir mahzun gönül..
      ....

''Bu cennet vatanı koruyup Kollama'kla vazifeli Yiğitlerle attı kalbimiz..''

Kullanıcı avatarı
      sagokolo
      Beylerbeyi
      Beylerbeyi

Mesajgönderen SarkKatresi » Cum, 18 Haz 2010 - 11:33:43

Samanyolu'nda yaz dizisi kesinlikle olmalı..
      Yaz gelince ne yapıorlar çok merak ediyorum.. Diğer kanallar birle ikiyle kalmıyor bir sürü dizi çekiyor.. Ben izlemem ama insanlar bizim kanalda bilmem kaç senelik Sırlar Dünyasından yontulmuş Tv filmlerini :evil: görünce diğer kanallara yönelir.. Lütfen bu yaz güzel yapımlar görelim STV'mizde.. :?
      --
      Kullanıcı avatarı
      SarkKatresi
      Sancak Beyi
      Sancak Beyi

Mesajgönderen stvkolik » Cum, 18 Haz 2010 - 18:35:23

Diğer kanalları izlemediğim için dizileri de şovları da beni ilgilendirmiyor...

Stvnin ise hiç bir kesinliği yok...Bunu 3. kere yazıyorum...Yaz boyunca Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın filmi izlemek istemiyorum :? Hele sabahtan akşama kadar Büyük buluşma-sırlar dünyası, hiç...Yaz dizisi çekileceğini de hiç mi hiç sanmıyorum...Ama en azından tekrarlar iyi seçilebilir...Samanyolunda tekrarı yayınlanabilecek o kadar çok yapım var ki...

Bu arada...Samanyolunda seneye sadece Kollama'm ve Tek Türkiye devam ediyor...Gerisini bitirdiler :? Demek oluyor ki seneye 3 yeni yapım gelecek...Arkadaşların da dediği gibi en çok ihtiyacımız olan şey bir gençlik dizisi...KODu bitirdiler ve bu sene bir gençlik dizimiz de yoktu :| Gençler başka kanallardaki o gençlik dizilerini izlememeli :? Tabi samanyolu daha iyi bilir ama yeni sezonda bir gençlik dizisi isteriz :P Hemi de uzun soluklu...
      Hayatımızdaki asıl seçim iki kötülükten daha az, ya da iki iyilikten daha fazla olan seçimdir.
      Sayanora...
      stvkolik
      Beylerbeyi
      Beylerbeyi

Mesajgönderen Maviruya » Cum, 18 Haz 2010 - 19:04:28

Sezon bitiminde stvde hala bişeylerin netleşmemesi sıkıntılı bir durum :? hem biz izleyiciler için hemde dizilerde çalışanlar için muallakta kalmak can sıkıyor açıkçası.Elbet ilgililerinde bir düşündüğü vardır ama şu durumları sezon sonu gibi netleştirip bizlere de net bir açıklama yapabilseler çok mutlu olacağız..
      “Allah gözlerin ihanetini de bilir, gönüllerin sakladığını da...”

-Mü’min 40/19-

Kullanıcı avatarı
      Maviruya
      Sancak Beyi
      Sancak Beyi

Sonraki

Dön Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Feedfetcher