İlker Başbuğ Ağlama Duvarında!

Güzel ülkemizin yaşadığı tüm problemler için kendimizce çıkış yollarını burada tartışabilirsiniz.

Mesajgönderen ecengiz » Pzr, 22 Haz 2008 - 20:55:19

Cemal SAYGILI

Hacı Generaller!

Aslını inkâr edene soysuz derler bizde. Osmanlının devamı olan bir milletiz biz. Osmanlı’da var olan birçok şey bize yansımış ve bu gün de hala devam etmektedir.

Örneğin, Osmanlı döneminde de ordu sürekli baş kaldırırdı.

Bazen “şeriat isterük”, bazen de “hoşafı yağı eksük” diye.

Ayrıca, Osmanlı ordusu da çok renkli, çok dinli idi ve etnik kökeni Rum, Ermeni ve Musevi olan birçok paşa vardı.

Cumhuriyetin ordusu Osmanlı ordusundan neden daha geri olsun ki?

Farklı dinlere mensup Türk vatandaşları da elbette ki Cumhuriyetin ordusuna “sızabilmeli” ve hatta en üst makamlara bile gelebilmeliydi.

Sünni generallerin olduğu bir orduda elbette ki alevi generaller de olmalıydı.

Hele Alevilere ayrımcılık hiç mi hiç yapılmamalıydı.

Tıpkı suni köylerinden olduğu gibi “küçücük bir alevi köyünden de en az birkaç general çıkabilmeliydi” (!).

Ne etnik kökene, ne mezhebe ne de farklı dinlere dayanan ayrımcılık olmamalıydı çağdaş Türkiye’de ve onun çağdaş ve laik ordusunda.

Hatta babası Çerkez, annesi Musevi, dolayısı ile kendisi de Musevi olanlar da “sızabilmeliydi”(!) TSK’nin içine.

Hatta TSK’nin en üst düzey yönetime de gelebilmeliydiler.

Bu yüzden, üst düzey bir TSK subayının bir Musevi tapınağında ibadet etmesi hiç de yadırganmamalıydı bence.

TSK çok üst düzey bir generalinin İsrail’de bir Musevi tapınağı ziyaret etmesi “nezaketen” olabileceği gibi “ibadeten” de olabilmeliydi.

Burada asıl sorgulanması gereken şey, üst düzey bir TSK mensubunun bir Yahudi tapınağında ibadet etmesi ve “Musevi hacı” olması değil, nüfusunun %95’inden fazlası Müslüman olan bir ülkede hiçbir generalin İslam hacısı olamamasıydı.

Sahi “peygamber ocağı” olan bir orduda neden hiç “İslam hacısı” general yoktur?

Analar evlatlarını “başına kına yakarak tekbirlerle askere uğurladığı”, bir ordunun başındaki generallerden hiç bir tanesi neden İslam hacısı olmasın veya olamasın?

Bence, asıl sorgulanması gereke falan paşanın, filan Musevi tapınağında neden hacı olduğu değil de, halkın yüzde doksan beşi Müslüman olan bir ülkede neden hiçbir generalin İslam hacısı olamadığıdır.

Bunlar sadece, Musevi tapınağında ibadet eden bir Türk subayının medyada yer alan görüntülerinin aklıma getirdiği düşünceler.

Hepsi bu! Ne bir fazla ne bir eksik!

http://www.aktifhaber.com/author_articl ... hp?id=4009
Kullanıcı avatarı
ecengiz
Kethüda
Kethüda

Mesajgönderen hassuk » Pzr, 22 Haz 2008 - 22:13:40

ooof neler oluo yaa bu ülkede birilerinin kötü emlleri var ama hayırlısı.....
Gecelerime dokunuyor gidişin;Umutlarımı bitiriyor Sensiz olma korkusu sarıyor beni öldürüyor...
hassuk
Yeniçeri
Yeniçeri

Abicim...

Mesajgönderen santral » Cum, 27 Haz 2008 - 14:01:35

Orduda düzelmelerin olduğunu düşünüyorum... Hani adamlar bu kadar olaya rağmen ses cıkarmadılar yani eskiden böyle miydi... 28 şubatı hatırlayın...

Asıl sorun şu biz orduyu hep kendimiz gibi görmek istiyoruz... Keşke de öyle olsa...

Orduda böyle kişiler var var ama...

...ama abi adamların yıllardır üstünde durdukları bir çizgi var... Komuta kademesine Vatan millet menfaatlerini düşünen ve Dinen herhangi bişeye karışmayacak hatta gönülden de olsa destekleyecek kişiler gelse de bu kişiler hiçbirzaman bu kimliğini yansıtamazlar...

Düşünün bi yansıttıklarını...

KIYAMET KOPAR...

Vakit gazetesi konusunda...

Dtmehmet 'e katılıyorum kısmen... Ama yani abi sende biraz abartmışsın... dicem de onu da diyemiyorum...

Vakit gazetesinin de bir tür TRUVA atı olduğunu düşünmüyo diilim hani...

Herneyse...
Bir gün gelecek bütün dünya TÜRKÇE konuşacak...
santral
Sipahi
Sipahi

Mesajgönderen demmahum » Cum, 27 Haz 2008 - 15:05:57

lütfen arkadaşlar burdan size şöyle bi soru sormak istiyorum atatürk yahudi olsa onu olduu gibi kabul etmicekmiydik bütün yaptıkları vatan millet sevgisi yok mu olcaktı elbetteki olmayacaktı o hal............. içindeki vatan millet sevgisi yok olmadıkça yani askerlik görevi için gerekli olan en ttemlek vasfını kaybetmedikçe VEDE LAİKLİK İSVESİ ALTINDA DİNİMİZE ÖRF VE ADETLERİMİZE KARIŞMAYIP İŞİNİ HAKKIYLA YAPIP HERKES İÇİN ADİL KARARLAR verdiği sürexe b adam isterse dinsiz olsun .
İNSAN BİLMEDİĞİNDEN KORKAR
Kullanıcı avatarı
demmahum
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen ecengiz » Cum, 27 Haz 2008 - 15:50:58

demmahum yazdı:lütfen arkadaşlar burdan size şöyle bi soru sormak istiyorum atatürk yahudi olsa onu olduu gibi kabul etmicekmiydik bütün yaptıkları vatan millet sevgisi yok mu olcaktı elbetteki olmayacaktı o hal............. içindeki vatan millet sevgisi yok olmadıkça yani askerlik görevi için gerekli olan en ttemlek vasfını kaybetmedikçe VEDE LAİKLİK İSVESİ ALTINDA DİNİMİZE ÖRF VE ADETLERİMİZE KARIŞMAYIP İŞİNİ HAKKIYLA YAPIP HERKES İÇİN ADİL KARARLAR verdiği sürexe b adam isterse dinsiz olsun .

Öyle ama saydığınız vasıflardan hiçbirini ben göremedim bu insanlarda(sadece paşayı kastetmiyorum).

Kimsenin inancı bizi ilgilendirmez. Bir insan isterse kırem peynire tapsın.
Ama aynı inanç etrafında toplanıp bu vatanın aleyhinde çalışma yapanlara da hoşgörü ile davranmak kusura bakmayın ama biraz saflık olur kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
ecengiz
Kethüda
Kethüda

Mesajgönderen demmahum » Cum, 27 Haz 2008 - 15:54:44

elbettee haklısınız yalnız bu adam daha en başa geçmedi yani konunun başında 'başımıza bu adammı geçecek ' die bi söz vardı ben daha geçmeden bilemeyiz geçtiinde bunları yapıp bunları yapmadıı sürece inancıbizi ilgilendirmez demk istedim ama galiba kullandıım anlatım yeterli olmadı çok özür dilerim daha bu işlerde yeniyim işaalah bi kabahat işlememişimdir saygılarımla
Kullanıcı avatarı
demmahum
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen siyah_inci » Cum, 27 Haz 2008 - 16:03:56

ya açıkçası kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez..verilecek bir hesabı varsa bize değil yüce yaradana verecek...

_selametle_
Resim
siyah_inci
Emekli
Emekli

iyi de....

Mesajgönderen santral » Cmt, 28 Haz 2008 - 17:44:15

Allah allah...

Yani ne şimdi yabii ki de Yüce Yaradana verecek ama yani sonunda bu kişi topluma mal olmuş birisi yani nasıl böyle düşünebiliyorsunuz anlamıyorum Atatürk te öyle olsaymış ama öyle değildi...

Yani dediğin gibi dinsiz olsa neyse ama böyle dünyada bilinen bi yapıya üye ise ya da mason ise bunların emellerini siz benden daha iyi biliyosunuz ki konuşmaya gerek yok....

Her neyse...
santral
Sipahi
Sipahi

yani...

Mesajgönderen santral » Cmt, 28 Haz 2008 - 17:48:04

demek istiyorum ki hani dinsiz olsa tarafsız diyebiliriz ama işte değil de takiyye yapıyorsa ve de böyle bi yapıda mevcutsa şayet...

Bilemiyorum artık...

Herneyse....
santral
Sipahi
Sipahi

Mesajgönderen demmahum » Cmt, 28 Haz 2008 - 17:48:25

arkadaşlar bu adam bööle bi yapıy aüye olsa yahudi olsaydı emellerini ortaya çıkaarmadan el altından yapmak isterdi yai isreil istihbarat servisi mossadın marifetrleri belli o resimleri dışarı sızdırırlarmıydı sanıyosunuz
Kullanıcı avatarı
demmahum
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen ecengiz » Cmt, 28 Haz 2008 - 22:18:48

demmahum yazdı:arkadaşlar bu adam bööle bi yapıy aüye olsa yahudi olsaydı emellerini ortaya çıkaarmadan el altından yapmak isterdi yai isreil istihbarat servisi mossadın marifetrleri belli o resimleri dışarı sızdırırlarmıydı sanıyosunuz

Her israilde çekilen fotograf illa mossadın mı?
Kullanıcı avatarı
ecengiz
Kethüda
Kethüda

Mesajgönderen Kahin » Pzt, 30 Haz 2008 - 15:17:45

Konu paşa öylemiydi böylemiydi diye bir kısır döngüyle dolanıyor.

Deveye sormuşlar: yokuşu mu seversin inişi mi ? diye o da düz yolun suyu mu çıktı demiş.

Bu paşayla çalışmak farz mı?

Bu paşadan belliki kimse emin değil o zaman sal gitsin , mümkünse emin olduğun bir adamı o mevkiye getirirsin olur biter .
Kullanıcı avatarı
Kahin
Kethüda
Kethüda

Mesajgönderen ysk » Pzt, 30 Haz 2008 - 15:22:13

Kahin yazdı:Konu paşa öylemiydi böylemiydi diye bir kısır döngüyle dolanıyor.

Deveye sormuşlar: yokuşu mu seversin inişi mi ? diye o da düz yolun suyu mu çıktı demiş.

Bu paşayla çalışmak farz mı?

Bu paşadan belliki kimse emin değil o zaman sal gitsin , mümkünse emin olduğun bir adamı o mevkiye getirirsin olur biter .

evet bencede süper bir teşhissss.Bu kadar basit Özal gibi akıllı olsunlar. :)
ysk
Yeniçeri
Yeniçeri

Mesajgönderen demmahum » Pzt, 30 Haz 2008 - 18:42:16

Her israilde çekilen fotograf illa mossadın mı?[/quote]

kardeş ban ayahudi olup ta mossad la istihbaratı olmayan tek bi adam sööle
Kullanıcı avatarı
demmahum
Kapıkulu
Kapıkulu

Mesajgönderen demmahum » Pzt, 30 Haz 2008 - 18:43:03

ecengiz yazdı:
demmahum yazdı:arkadaşlar bu adam bööle bi yapıy aüye olsa yahudi olsaydı emellerini ortaya çıkaarmadan el altından yapmak isterdi yai isreil istihbarat servisi mossadın marifetrleri belli o resimleri dışarı sızdırırlarmıydı sanıyosunuz

Her israilde çekilen fotograf illa mossadın mı?

kardeş bana yahudi olup ta mossad la istihbaratı olmayan tek bi adam sööle
Kullanıcı avatarı
demmahum
Kapıkulu
Kapıkulu

ÖncekiSonraki

Dön Türkiye Gündemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok